Category: Smart Home Gadgets
Tags: 120277VAC, 5060Hz, App, Configurable, home security camera, Leviton, Neutral, Occupancy, ODS15IDW, PIR, Required, Sensor, Smart, smart door lock, smart doorbell, smart home devices, smart home hub, smart lights, smart plugs, smart sensor, smart speaker, smart switch, smart thermostat, smart vacuum, Switch, White, Wire
Description
(as of Feb 24, 2026 07:05:57 UTC – Details)
Smart Wallbox Sensor, PIR 15A Switching, 120-277VAC, App Configurable with the Smart Sensor App, White
SIMPLE SENSING AND CONTROL – Monitors a room for occupancy
PASSIVE INFRARED TECHNOLOGY – Monitors a room for occupancy
MULTIPLE SETTINGS – For operating modes, sensor range, timeout, and room templates
EASY PROGRAMMING AND CONFIGURATION – Using the Smart Sensor App
Reviews (0)
Related products
GHome Smart Plug Mini, WiFi Smart Outlet Plug Works with Alexa and Google Home, Timer Outlet with APP Control, 2.4GHz Network Only, No Hub Required, ETL FCC Listed (4 Pack), White
Kasa Smart Kasa Matter Smart Dimmer Switch: Voice Control w/Siri, Alexa & Google Assistant,UL Certified, Timer & Schedule, Easy Guided Install,Neutral Wire Required, Single Pole, 2.4GHz Wi-Fi, 3-Pack